• Sanita Straume

MŪSU MĪLUĻU ĀDA: KOMPLEKSA UN TRAUSLA EKOSISTĒMA

Kas kopīgs Lielajam Barjerrifam, lielākajai mūsu planētas dzīvajai sistēmai, ar jūsu mīluļa ādas barjeru?

Lielais Barjerrifs ir trausla ekosistēma, kuru ietekmē pat nelielas vides izmaiņas, tādas kā temperatūras izmaiņas un pH līmenis. Jūsu mīluļa āda arī ir vārīga ekosistēma ar delikātu līdzsvaru starp ādas mikrobiomu (baktērijas un sēnītes), imūno sistēmu un mehānisko ādas barjeru, kuru viegli izjaukt. Tas, savukārt, izraisa ādas problēmas. Tāpēc jūsu mīluļa ādai ir nepieciešamas rūpes un aizsardzība.


Galvenās ādas barjeras funkcijas ir mitruma saglabāšana un ķermeņa aizsardzība no baktērijām, raugu sēnītēm, dažādiem alergēniem un citām kaitīgām vielām vidē. Ādai ir liela nozīme temperatūras regulācijā, liekā sebuma (ādas tauku) izvadīšanā un feromonu ražošanā.


Neatkarīgi no kažoka krāsas un biezuma, visiem suņiem un kaķiem var veidoties ādas slimības. Sausa, taukaina vai zvīņaina āda, sarkanas pūtītes, nieze un baktēriju/sēnīšu pārmērīga savairošanās var norādīt uz bojātu ādas barjeru.


ĀDAS PROBLĒMU SIGNĀLI

Suņiem bieži ir vieglas ādas veselības problēmas, pie kurām labi palīdz pareiza ādas kopšana. Āda ar dažādiem brīdinājuma signāliem var saukt pēc palīdzības. Šaubu un jautājumu gadījumā, noteikti konsultējieties ar veterinārārstu.

Ja suņi ādas slimības laikā parasti kasās, tad kaķi, savukārt, laiza problemātisko zonu. Tāpēc ādas problēmas kaķiem bieži netiek pamanītas, jo tas atgādina normālu “mazgāšanās” uzvedību.

Ja ievērojat vismazākās izmaiņas, kā kaķis sevi apkopj, noteikti ir vērts pārbaudīt uz citām pazīmēm, kas var vēstīt par ādas problēmām.

Ko skatīties un meklēt?

· Nolūzuši mati kažokā, laukumi bez apmatojuma

· Apmatojuma krāsas izmaiņas

· Nepatīkama ādas smarža

· Taukaina āda

· Zvīņaina āda (blaugznas), kreveles

· Sārta āda

· Silta āda

· Ādas nieze


Ievēro! Jaunās ādas šūnas nobriest un sasniedz ādas virsmu tikai 4 nedēļu laikā, tamdēļ pat vieglu problēmu gadījumā izveseļošanās ilgst vairākas nedēļas!

DOUXO – IKVIENAM MĪLULIM

Ne visi kopšanas līdzekļi ir piemēroti

Ļoti svarīgi ir izmantot augstas kvalitātes produktus, kuri ir izveidoti īpaši suņiem un kaķiem. Mīluļa āda ir jutīgāka, plānāka nekā cilvēku āda, arī tās pH ir atšķirīgs. Neizmanto cilvēku šampūnus, jo tie ir pārāk asi suņa un kaķa ādai un var sausināt ādu un bojāt tās barjeru.

Vienmēr aizsargā mehānisko ādas barjeru


Ādas ārējo slāni veido korneocīti, kurus kopā salipina lipīdi. Šī lipīdu “līme” ir ārkārtīgi svarīga ādas barjerai, kas ir mīluļa pirmā aizsardzības līnija pret fizisko traumu, alergēniem (piemēram, putekšņi), baktērijām un citām kaitīgām molekulām. Tā arī saglabā mitrumu ādā un novērš tās sausumu, niezi un kairinājumu.

Izvēlies DOUXO produktus, jo tie satur fitosfingozīnu – prokeramīdu ar lielu nozīmi ādas funkciju, arī ādas barjeras, nodrošināšanā.

Respektē jūsu mīluļa ādas pH

Veselīga āda ir ar skābu pH – kaķiem vidēji 6,4, bet suņiem 5,5-7,2. Skābā ādas virsma palīdz uzturēt ādas barjeras integritāti un līdzsvarot ādas mikrobiomu.

DOUXO līdzekļiem ir līdzsvarots, jūsu mīluļa ādai piemērots pH.

Aizsargā ādas barjeru - izvēlies DOUXO!Materiāls sagatavots sadarbībā ar Douxo0 views

 SIA VET-MED  Adrese: Ventspils ielā 48, Rīga LV-1002

© 2023 by ROCHETTE. Proudly created with Wix.com

  • Prins Latvija